files/images/cheminsdeclunyjura.png

Śladami mnichów z Cluny

Dzięki temu projektowi przebycie drogi z jednego miejsca kluniackiego do innego jest niezwykle proste: klasztory we Francji i Szwajcarii łączy 800 km pieszego szlaku. Obecnie znajdują się tam już cztery główne szlaki turystyczne.

Nowość! Niebawem nowe szlaki w Owernii pozwolą odkrywać nowe skarby kluniackie!Docelowo szlaki przecinać będą całą Eropę, ze wschodu na zachod i z południa na północ, co powinno zachęcić do wędrówek zarówno zapalonych piechurów jak i i weekendowych turystów.

Szwajcaria

Szlak kluniacki w Szwajcarii obejmuje 11 etapów, z których każdy jest powiązany z Cluny. Na wszystkich etapach wędrówki można odtrzymać ulotki z informacjami dla turystów i rysem historycznym. Każda ulotka posiada dodatkowo internetowy link do szczegółowej mapy danego etapu i kompletnej mapy całego szwajcarskiego szlaku.
Więcej informacji na: www.clunypedia.com/sites/suisse/

Południowo-zachodnia Francja

120 km ścieżek we francuskim regionie Guyenne-Gascony łączy cztery wyjątkowe miejsca kluniackie: Moirax, Layrac, Saint-Maurin i Moissac. Niniejszy szklak – który można pokonać konno przez tereny Tarn et Garonne i Lot et Garonne – można zobaczyć na : www.amisabbayesaint-maurin.fr


Między Cantal a Aveyron

Atutem tego liczącego 170 km szlaku jest ścieżka wiodąca z malowniczej wsi w Bredonii (Cantal) przez cluniacką kaplicę z Manhaval (w Taussac, Aveyron) do Conques. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij na ikonę na dole strony.

Ze Szwajcarii poprzez Burgundię do Cluny

Z Romainmôtier (Szwajcaria) do Cluny (przez Saône-et-Loire)
Wszystkie szczegóły dotyczace tego szlaku są dostępne po kliknięciu na ikonę poniżej.
files/images/cheminsdeclunyrandomontagne_640x640.jpg